Rio Olympics 2016 will see over 10,000 athletes competing in 42 sport disciplines over 19 days. Over 300 medals are to be won in the first-ever Olympics to be held in South America. Find out which sport is when in our schedule pages. Get ready to catch all the excitement from Rio de Janeiro.
6 Aug, 5:30 PM (IST) 6 Aug, 8:00 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 64 Match : COSTA Rayssa Vs GEROUDET Tiffany Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 5:30 PM (IST) 6 Aug, 8:00 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 64 Match : NGUYEN Thi Nhu Hoa Vs MALLO Auriane Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 5:30 PM (IST) 6 Aug, 8:00 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 64 Match : TERAN Alejandra Vs SATO Nozomi Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 5:30 PM (IST) 6 Aug, 8:00 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 64 Match : CANDASSAMY Marie-Florence Vs SIMEAO Amanda Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 6:00 PM (IST) 6 Aug, 8:30 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 64 Match : MACKINNON Leonora Vs POP Simona Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 6:45 PM (IST) 6 Aug, 9:15 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 32 Match : BESBES Sarra Vs COSTA Rayssa Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 6:45 PM (IST) 6 Aug, 9:15 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 32 Match : POPESCU Ana Maria Vs MALLO Auriane Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 6:45 PM (IST) 6 Aug, 9:15 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 32 Match : LOGUNOVA Tatiana Vs SATO Nozomi Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 6:45 PM (IST) 6 Aug, 9:15 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 32 Match : GHERMAN Simona Vs REMBI Lauren Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 7:15 PM (IST) 6 Aug, 9:45 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 32 Match : HOLMES Katharine Vs KIRPU Erika Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 7:15 PM (IST) 6 Aug, 9:45 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 32 Match : CHOI Injeong Vs KOLOBOVA Violetta Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 7:15 PM (IST) 6 Aug, 9:45 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 32 Match : SHEMYAKINA Yana Vs HURLEY Courtney Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 7:15 PM (IST) 6 Aug, 9:45 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 32 Match : KRYVYTSKA Olena Vs SHIN A Lam Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 7:45 PM (IST) 6 Aug, 10:15 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 32 Match : PANTELYEYEVA Kseniya Vs EMBRICH Irina Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 7:45 PM (IST) 6 Aug, 10:15 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 32 Match : KONG Man Wai Vivian Vs SHUTOVA Lyubov Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 7:45 PM (IST) 6 Aug, 10:15 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 32 Match : SUN Yujie Vs KANG Young Mi Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 7:45 PM (IST) 6 Aug, 10:15 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 32 Match : HURLEY Kelley Vs MOELLHAUSEN Nathalie Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 8:15 PM (IST) 6 Aug, 10:45 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 32 Match : SAKOA Gbahi Gwladys Vs SUN Yiwen Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 8:15 PM (IST) 6 Aug, 10:45 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 32 Match : MACKINNON Leonora Vs FIAMINGO Rossella Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 8:15 PM (IST) 6 Aug, 10:45 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 32 Match : BELJAJEVA Julia Vs SZASZ Emese Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 8:15 PM (IST) 6 Aug, 10:45 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 32 Match : CANDASSAMY Marie-Florence Vs XU Anqi Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 9:00 PM (IST) 6 Aug, 11:30 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 16 Match : KIRPU Erika Vs BESBES Sarra Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 9:00 PM (IST) 6 Aug, 11:30 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 16 Match : CHOI Injeong Vs POPESCU Ana Maria Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 9:00 PM (IST) 6 Aug, 11:30 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 16 Match : SATO Nozomi Vs SHEMYAKINA Yana Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 9:00 PM (IST) 6 Aug, 11:30 AM (EST) | Women's Épée Individual Table of 16 Match : REMBI Lauren Vs KRYVYTSKA Olena Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 9:30 PM (IST) 6 Aug, 12:00 PM (EST) | Women's Épée Individual Table of 16 Match : EMBRICH Irina Vs SUN Yiwen Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 9:30 PM (IST) 6 Aug, 12:00 PM (EST) | Women's Épée Individual Table of 16 Match : KONG Man Wai Vivian Vs FIAMINGO Rossella Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 9:30 PM (IST) 6 Aug, 12:00 PM (EST) | Women's Épée Individual Table of 16 Match : KANG Young Mi Vs SZASZ Emese Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 9:30 PM (IST) 6 Aug, 12:00 PM (EST) | Women's Épée Individual Table of 16 Match : CANDASSAMY Marie-Florence Vs MOELLHAUSEN Nathalie Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 10:15 PM (IST) 6 Aug, 12:45 PM (EST) | Women's Épée Individual Quarterfinal 1 Match : BESBES Sarra Vs SUN Yiwen Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 10:15 PM (IST) 6 Aug, 12:45 PM (EST) | Women's Épée Individual Quarterfinal 2 Match : CHOI Injeong Vs FIAMINGO Rossella Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 10:15 PM (IST) 6 Aug, 12:45 PM (EST) | Women's Épée Individual Quarterfinal 3 Match : SATO Nozomi Vs SZASZ Emese Venue : Carioca Arena 3 | |
6 Aug, 10:15 PM (IST) 6 Aug, 12:45 PM (EST) | Women's Épée Individual Quarterfinal 4 Match : REMBI Lauren Vs MOELLHAUSEN Nathalie Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 12:30 AM (IST) 6 Aug, 3:00 PM (EST) | Women's Épée Individual Semifinal 1 Match : SUN Yiwen Vs FIAMINGO Rossella Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 1:00 AM (IST) 6 Aug, 3:30 PM (EST) | Women's Épée Individual Semifinal 2 Match : REMBI Lauren Vs SZASZ Emese Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 1:45 AM (IST) 6 Aug, 4:15 PM (EST) | Women's Épée Indiv. Bronze Medal Bout Match : REMBI Lauren Vs SUN Yiwen Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 2:15 AM (IST) 6 Aug, 4:45 PM (EST) | Women's Épée Individual Gold Medal Bout Match : FIAMINGO Rossella Vs SZASZ Emese Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 5:30 PM (IST) 7 Aug, 8:00 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 64 Match : PRANZ Rene Vs TOLDO Guilherme Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 5:30 PM (IST) 7 Aug, 8:00 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 64 Match : LEAL Antonio J. Vs VAN HAASTER Maximilien Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 5:30 PM (IST) 7 Aug, 8:00 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 64 Match : ESSAM Mohamed Vs MARQUES Henrique Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 6:30 PM (IST) 7 Aug, 9:00 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 32 Match : OTA Yuki Vs TOLDO Guilherme Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 6:30 PM (IST) 7 Aug, 9:00 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 32 Match : FERJANI Mohamed Ayoub Vs DAVIS James-Andrew Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 6:30 PM (IST) 7 Aug, 9:00 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 32 Match : MEINHARDT Gerek Vs VAN HAASTER Maximilien Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 6:30 PM (IST) 7 Aug, 9:00 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 32 Match : AVOLA Giorgio Vs GOMEZ Daniel Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 7:00 PM (IST) 7 Aug, 9:30 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 32 Match : HEO Jun Vs CHEUNG Ka Long Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 7:00 PM (IST) 7 Aug, 9:30 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 32 Match : CHEREMISINOV Alexey Vs SAFIN Timur Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 7:00 PM (IST) 7 Aug, 9:30 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 32 Match : LEI Sheng Vs LE PECHOUX Erwan Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 7:00 PM (IST) 7 Aug, 9:30 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 32 Match : LEFORT Enzo Vs JOPPICH Peter Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 7:30 PM (IST) 7 Aug, 10:00 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 32 Match : GAROZZO Daniele Vs AYAD Tarek Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 7:30 PM (IST) 7 Aug, 10:00 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 32 Match : HALSTED Laurence Vs CHEN Haiwei Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 7:30 PM (IST) 7 Aug, 10:00 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 32 Match : CADOT Jeremy Vs CASSARA Andrea Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 7:30 PM (IST) 7 Aug, 10:00 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 32 Match : CHAMLEY-WATSON Miles Vs AKHMATKHUZIN Artur Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 8:00 PM (IST) 7 Aug, 10:30 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 32 Match : CHOUPENITCH Alexander Vs ABOUELKASSEM Alaaeldin Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 8:00 PM (IST) 7 Aug, 10:30 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 32 Match : MA Jianfei Vs PERRIER Ghislain Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 8:00 PM (IST) 7 Aug, 10:30 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 32 Match : SINTES Hamid Vs KRUSE Richard Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 8:00 PM (IST) 7 Aug, 10:30 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 32 Match : ESSAM Mohamed Vs MASSIALAS Alexander Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 9:00 PM (IST) 7 Aug, 11:30 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 16 Match : TOLDO Guilherme Vs CHEUNG Ka Long Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 9:00 PM (IST) 7 Aug, 11:30 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 16 Match : SAFIN Timur Vs DAVIS James-Andrew Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 9:00 PM (IST) 7 Aug, 11:30 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 16 Match : MEINHARDT Gerek Vs LE PECHOUX Erwan Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 9:00 PM (IST) 7 Aug, 11:30 AM (EST) | Men's Foil Individual Table of 16 Match : AVOLA Giorgio Vs JOPPICH Peter Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 9:30 PM (IST) 7 Aug, 12:00 PM (EST) | Men's Foil Individual Table of 16 Match : GAROZZO Daniele Vs ABOUELKASSEM Alaaeldin Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 9:30 PM (IST) 7 Aug, 12:00 PM (EST) | Men's Foil Individual Table of 16 Match : MA Jianfei Vs CHEN Haiwei Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 9:30 PM (IST) 7 Aug, 12:00 PM (EST) | Men's Foil Individual Table of 16 Match : KRUSE Richard Vs CASSARA Andrea Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 9:30 PM (IST) 7 Aug, 12:00 PM (EST) | Men's Foil Individual Table of 16 Match : AKHMATKHUZIN Artur Vs MASSIALAS Alexander Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 10:15 PM (IST) 7 Aug, 12:45 PM (EST) | Men's Foil Individual Quarterfinal 1 Match : GAROZZO Daniele Vs TOLDO Guilherme Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 10:15 PM (IST) 7 Aug, 12:45 PM (EST) | Men's Foil Individual Quarterfinal 2 Match : SAFIN Timur Vs CHEN Haiwei Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 10:15 PM (IST) 7 Aug, 12:45 PM (EST) | Men's Foil Individual Quarterfinal 3 Match : MEINHARDT Gerek Vs KRUSE Richard Venue : Carioca Arena 3 | |
7 Aug, 10:15 PM (IST) 7 Aug, 12:45 PM (EST) | Men's Foil Individual Quarterfinal 4 Match : AVOLA Giorgio Vs MASSIALAS Alexander Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 12:30 AM (IST) 7 Aug, 3:00 PM (EST) | Men's Foil Individual Semifinal 1 Match : GAROZZO Daniele Vs SAFIN Timur Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 1:00 AM (IST) 7 Aug, 3:30 PM (EST) | Men's Foil Individual Semifinal 2 Match : KRUSE Richard Vs MASSIALAS Alexander Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 1:45 AM (IST) 7 Aug, 4:15 PM (EST) | Men's Foil Individual Bronze Medal Bout Match : SAFIN Timur Vs KRUSE Richard Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 2:15 AM (IST) 7 Aug, 4:45 PM (EST) | Men's Foil Individual Gold Medal Bout Match : GAROZZO Daniele Vs MASSIALAS Alexander Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 5:30 PM (IST) 8 Aug, 8:00 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 64 Match : BAEZA CENTURION Marta Vs JOZWIAK Bogna Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 5:30 PM (IST) 8 Aug, 8:00 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 64 Match : BENITEZ ROMERO Alejandra Jhonay Vs HAFEZ Nada Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 5:30 PM (IST) 8 Aug, 8:00 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 64 Match : AOKI Chika Vs GRENCH Eileen Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 5:30 PM (IST) 8 Aug, 8:00 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 64 Match : GONZALEZ GARATE Ursula Vs TOLEDO Julieta Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 6:30 PM (IST) 8 Aug, 9:00 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 32 Match : VELIKAYA Sofya Vs JOZWIAK Bogna Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 6:30 PM (IST) 8 Aug, 9:00 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 32 Match : SHEN Chen Vs KOZACZUK Malgorzata Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 6:30 PM (IST) 8 Aug, 9:00 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 32 Match : GRENCH Eileen Vs ZAGUNIS Mariel Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 6:30 PM (IST) 8 Aug, 9:00 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 32 Match : NGUYEN Thi Le Dung Vs KIM Jiyeon Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 6:50 PM (IST) 8 Aug, 9:20 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 32 Match : LEMBACH Charlotte Vs VECCHI Irene Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 6:50 PM (IST) 8 Aug, 9:20 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 32 Match : BESBES Azza Vs MIKINA Sabina Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 6:50 PM (IST) 8 Aug, 9:20 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 32 Match : DYACHENKO Ekaterina Vs SEO Jiyeon Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 6:50 PM (IST) 8 Aug, 9:20 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 32 Match : GULOTTA Loreta Vs SOCHA Aleksandra Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 7:10 PM (IST) 8 Aug, 9:40 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 32 Match : BERDER Cecilia Vs PEREZ MAURICE Maria Belen Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 7:10 PM (IST) 8 Aug, 9:40 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 32 Match : HWANG Seona Vs BRUNET Manon Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 7:10 PM (IST) 8 Aug, 9:40 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 32 Match : VOUGIOUKA Vassiliki Vs WOZNIAK Dagmara Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 7:10 PM (IST) 8 Aug, 9:40 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 32 Match : KOMASHCHUK Alina Vs GREGORIO Rossella Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 7:30 PM (IST) 8 Aug, 10:00 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 32 Match : KRAVATSKA Olena Vs MUHAMMAD Ibtihaj Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 7:30 PM (IST) 8 Aug, 10:00 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 32 Match : BENITEZ ROMERO Alejandra Jhonay Vs MARTON Anna Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 7:30 PM (IST) 8 Aug, 10:00 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 32 Match : ARRAYALES Tania Vs EGORIAN Yana Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 7:30 PM (IST) 8 Aug, 10:00 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 32 Match : GONZALEZ GARATE Ursula Vs KHARLAN Olga Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 8:05 PM (IST) 8 Aug, 10:35 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 16 Match : VELIKAYA Sofya Vs LEMBACH Charlotte Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 8:05 PM (IST) 8 Aug, 10:35 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 16 Match : BESBES Azza Vs KOZACZUK Malgorzata Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 8:05 PM (IST) 8 Aug, 10:35 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 16 Match : DYACHENKO Ekaterina Vs ZAGUNIS Mariel Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 8:05 PM (IST) 8 Aug, 10:35 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 16 Match : GULOTTA Loreta Vs KIM Jiyeon Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 8:30 PM (IST) 8 Aug, 11:00 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 16 Match : BERDER Cecilia Vs MUHAMMAD Ibtihaj Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 8:30 PM (IST) 8 Aug, 11:00 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 16 Match : BRUNET Manon Vs MARTON Anna Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 8:30 PM (IST) 8 Aug, 11:00 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 16 Match : VOUGIOUKA Vassiliki Vs EGORIAN Yana Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 8:30 PM (IST) 8 Aug, 11:00 AM (EST) | Women's Sabre Individual Table of 16 Match : KOMASHCHUK Alina Vs KHARLAN Olga Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 9:10 PM (IST) 8 Aug, 11:40 AM (EST) | Women's Sabre Individual Quarterfinal 1 Match : VELIKAYA Sofya Vs BERDER Cecilia Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 9:10 PM (IST) 8 Aug, 11:40 AM (EST) | Women's Sabre Individual Quarterfinal 2 Match : BESBES Azza Vs BRUNET Manon Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 9:10 PM (IST) 8 Aug, 11:40 AM (EST) | Women's Sabre Individual Quarterfinal 3 Match : DYACHENKO Ekaterina Vs EGORIAN Yana Venue : Carioca Arena 3 | |
8 Aug, 9:10 PM (IST) 8 Aug, 11:40 AM (EST) | Women's Sabre Individual Quarterfinal 4 Match : GULOTTA Loreta Vs KHARLAN Olga Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 12:30 AM (IST) 8 Aug, 3:00 PM (EST) | Women's Sabre Individual Semifinal 1 Match : VELIKAYA Sofya Vs BRUNET Manon Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 1:00 AM (IST) 8 Aug, 3:30 PM (EST) | Women's Sabre Individual Semifinal 2 Match : KHARLAN Olga Vs EGORIAN Yana Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 1:45 AM (IST) 8 Aug, 4:15 PM (EST) | Women's Sabre Indiv. Bronze Medal Bout Match : BRUNET Manon Vs KHARLAN Olga Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 2:15 AM (IST) 8 Aug, 4:45 PM (EST) | Women's Sabre Individual Gold Medal Bout Match : VELIKAYA Sofya Vs EGORIAN Yana Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 5:30 PM (IST) 9 Aug, 8:00 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 64 Match : BERAN Jiri Vs SCHWANTES Athos Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 5:30 PM (IST) 9 Aug, 8:00 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 64 Match : FERREIRA Nicolas Vs LIMARDO Francisco Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 5:30 PM (IST) 9 Aug, 8:00 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 64 Match : MELARAGNO Guilherme Vs JIAO Yunlong Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 5:30 PM (IST) 9 Aug, 8:00 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 64 Match : JUNG Jinsun Vs FERNANDEZ Silvio Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 6:00 PM (IST) 9 Aug, 8:30 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 64 Match : KARYUCHENKO Dmytro Vs RODRIGUEZ John Edison Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 6:00 PM (IST) 9 Aug, 8:30 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 64 Match : REDLI Andras Vs ALSHATTI Abdulaziz Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 6:45 PM (IST) 9 Aug, 9:15 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 32 Match : SCHWANTES Athos Vs GRUMIER Gauthier Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 6:45 PM (IST) 9 Aug, 9:15 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 32 Match : JERENT Daniel Vs LIMARDO Francisco Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 6:45 PM (IST) 9 Aug, 9:15 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 32 Match : NIKISHIN Bogdan Vs JIAO Yunlong Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 6:45 PM (IST) 9 Aug, 9:15 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 32 Match : ANOKHIN Vadim Vs BRINCK-CROTEAU Maxime Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 7:15 PM (IST) 9 Aug, 9:45 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 32 Match : FAYEZ Ayman Vs LIMARDO GASCON Ruben Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 7:15 PM (IST) 9 Aug, 9:45 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 32 Match : NOVOSJOLOV Nikolai Vs PARK Kyoungdoo Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 7:15 PM (IST) 9 Aug, 9:45 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 32 Match : PRYOR Jason Vs STEFFEN Benjamin Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 7:15 PM (IST) 9 Aug, 9:45 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 32 Match : PIZZO Paolo Vs HEINZER Max Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 7:45 PM (IST) 9 Aug, 10:15 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 32 Match : FICHERA Marco Vs MINOBE Kazuyasu Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 7:45 PM (IST) 9 Aug, 10:15 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 32 Match : BOCZKO Gabor Vs BOUZAID Alexandre Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 7:45 PM (IST) 9 Aug, 10:15 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 32 Match : KAUTER Fabian Vs HEREY Anatolii Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 7:45 PM (IST) 9 Aug, 10:15 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 32 Match : SUKHOV Pavel Vs PARK Sangyoung Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 8:15 PM (IST) 9 Aug, 10:45 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 32 Match : VERWIJLEN Bas Vs AVDEEV Anton Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 8:15 PM (IST) 9 Aug, 10:45 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 32 Match : RODRIGUEZ John Edison Vs IMRE Geza Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 8:15 PM (IST) 9 Aug, 10:45 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 32 Match : REDLI Andras Vs BOREL Yannick Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 8:15 PM (IST) 9 Aug, 10:45 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 32 Match : JUNG Jinsun Vs GAROZZO Enrico Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 9:00 PM (IST) 9 Aug, 11:30 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 16 Match : FAYEZ Ayman Vs GRUMIER Gauthier Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 9:00 PM (IST) 9 Aug, 11:30 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 16 Match : LIMARDO Francisco Vs NOVOSJOLOV Nikolai Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 9:00 PM (IST) 9 Aug, 11:30 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 16 Match : NIKISHIN Bogdan Vs STEFFEN Benjamin Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 9:00 PM (IST) 9 Aug, 11:30 AM (EST) | Men's Épée Individual Table of 16 Match : ANOKHIN Vadim Vs HEINZER Max Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 9:30 PM (IST) 9 Aug, 12:00 PM (EST) | Men's Épée Individual Table of 16 Match : MINOBE Kazuyasu Vs AVDEEV Anton Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 9:30 PM (IST) 9 Aug, 12:00 PM (EST) | Men's Épée Individual Table of 16 Match : BOCZKO Gabor Vs IMRE Geza Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 9:30 PM (IST) 9 Aug, 12:00 PM (EST) | Men's Épée Individual Table of 16 Match : KAUTER Fabian Vs BOREL Yannick Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 9:30 PM (IST) 9 Aug, 12:00 PM (EST) | Men's Épée Individual Table of 16 Match : PARK Sangyoung Vs GAROZZO Enrico Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 10:15 PM (IST) 9 Aug, 12:45 PM (EST) | Men's Épée Individual Quarterfinal 1 Match : GRUMIER Gauthier Vs MINOBE Kazuyasu Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 10:15 PM (IST) 9 Aug, 12:45 PM (EST) | Men's Épée Individual Quarterfinal 2 Match : NOVOSJOLOV Nikolai Vs IMRE Geza Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 10:15 PM (IST) 9 Aug, 12:45 PM (EST) | Men's Épée Individual Quarterfinal 3 Match : BOREL Yannick Vs STEFFEN Benjamin Venue : Carioca Arena 3 | |
9 Aug, 10:15 PM (IST) 9 Aug, 12:45 PM (EST) | Men's Épée Individual Quarterfinal 4 Match : HEINZER Max Vs PARK Sangyoung Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 12:30 AM (IST) 9 Aug, 3:00 PM (EST) | Men's Épée Individual Semifinal 1 Match : GRUMIER Gauthier Vs IMRE Geza Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 1:00 AM (IST) 9 Aug, 3:30 PM (EST) | Men's Épée Individual Semifinal 2 Match : PARK Sangyoung Vs STEFFEN Benjamin Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 1:45 AM (IST) 9 Aug, 4:15 PM (EST) | Men's Épée Individual Bronze Medal Bout Match : GRUMIER Gauthier Vs STEFFEN Benjamin Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 2:15 AM (IST) 9 Aug, 4:45 PM (EST) | Men's Épée Individual Gold Medal Bout Match : PARK Sangyoung Vs IMRE Geza Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 5:00 PM (IST) 10 Aug, 7:30 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 64 Match : DO Thi Anh Vs KONTOCHRISTOPOULOU Aikaterini-Maria Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 5:00 PM (IST) 10 Aug, 7:30 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 64 Match : BULCAO Ana Beatriz Vs CALUGAREANU Malina Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 5:00 PM (IST) 10 Aug, 7:30 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 64 Match : ROCHEL Tais Vs ALOMAIR Lubna Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 5:40 PM (IST) 10 Aug, 8:10 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 32 Match : DO Thi Anh Vs ERRIGO Arianna Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 5:40 PM (IST) 10 Aug, 8:10 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 32 Match : DI FRANCISCA Elisa Vs LIN Po Heung Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 5:40 PM (IST) 10 Aug, 8:10 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 32 Match : SHANAEVA Aida Vs ROCHEL Tais Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 5:40 PM (IST) 10 Aug, 8:10 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 32 Match : PRESCOD Nzingha Vs MICHEL Nataly Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 6:05 PM (IST) 10 Aug, 8:35 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 32 Match : KHELFAOUI Anissa Vs HARVEY Eleanor Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 6:05 PM (IST) 10 Aug, 8:35 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 32 Match : LYCZBINSKA Hanna Vs GOLUBYTSKYI Carolin Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 6:05 PM (IST) 10 Aug, 8:35 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 32 Match : GIMENEZ Isis Vs JEON Hee Sook Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 6:05 PM (IST) 10 Aug, 8:35 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 32 Match : LELEIKO Olga Vs GUYART Astrid Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 6:30 PM (IST) 10 Aug, 9:00 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 32 Match : NISHIOKA Shiho Vs NAM Hyunhee Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 6:30 PM (IST) 10 Aug, 9:00 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 32 Match : KNAPEK Edina Vs LIU Yongshi Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 6:30 PM (IST) 10 Aug, 9:00 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 32 Match : LE Huilin Vs ZAKARANI Youssra Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 6:30 PM (IST) 10 Aug, 9:00 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 32 Match : VAN ERVEN GARCIA Saskia Loretta Vs MOHAMED Aida Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 6:55 PM (IST) 10 Aug, 9:25 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 32 Match : MOHAMED Noura Vs BOUBAKRI Ines Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 6:55 PM (IST) 10 Aug, 9:25 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 32 Match : KIEFER Lee Vs SHAITO Mona Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 6:55 PM (IST) 10 Aug, 9:25 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 32 Match : KARAMETE Irem Vs THIBUS Ysaora Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 6:55 PM (IST) 10 Aug, 9:25 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 32 Match : DERIGLAZOVA Inna Vs BULCAO Ana Beatriz Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 7:30 PM (IST) 10 Aug, 10:00 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 16 Match : ERRIGO Arianna Vs HARVEY Eleanor Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 7:30 PM (IST) 10 Aug, 10:00 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 16 Match : DI FRANCISCA Elisa Vs LYCZBINSKA Hanna Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 7:30 PM (IST) 10 Aug, 10:00 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 16 Match : SHANAEVA Aida Vs JEON Hee Sook Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 7:30 PM (IST) 10 Aug, 10:00 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 16 Match : PRESCOD Nzingha Vs GUYART Astrid Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 7:55 PM (IST) 10 Aug, 10:25 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 16 Match : NISHIOKA Shiho Vs BOUBAKRI Ines Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 7:55 PM (IST) 10 Aug, 10:25 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 16 Match : KIEFER Lee Vs LIU Yongshi Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 7:55 PM (IST) 10 Aug, 10:25 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 16 Match : LE Huilin Vs THIBUS Ysaora Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 7:55 PM (IST) 10 Aug, 10:25 AM (EST) | Women's Foil Individual Table of 16 Match : DERIGLAZOVA Inna Vs MOHAMED Aida Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 8:30 PM (IST) 10 Aug, 11:00 AM (EST) | Women's Foil Individual Quarterfinal 1 Match : HARVEY Eleanor Vs BOUBAKRI Ines Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 8:30 PM (IST) 10 Aug, 11:00 AM (EST) | Women's Foil Individual Quarterfinal 2 Match : DI FRANCISCA Elisa Vs LIU Yongshi Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 8:30 PM (IST) 10 Aug, 11:00 AM (EST) | Women's Foil Individual Quarterfinal 3 Match : SHANAEVA Aida Vs THIBUS Ysaora Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 8:30 PM (IST) 10 Aug, 11:00 AM (EST) | Women's Foil Individual Quarterfinal 4 Match : GUYART Astrid Vs DERIGLAZOVA Inna Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 9:15 PM (IST) 10 Aug, 11:45 AM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 32 Match : KIM Junghwan Vs IRIARTE GALVEZ Yoandry Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 9:15 PM (IST) 10 Aug, 11:45 AM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 32 Match : DOLNICEANU Tiberiu Vs SUN Wei Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 9:15 PM (IST) 10 Aug, 11:45 AM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 32 Match : GU Bongil Vs AMER Mohamed Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 9:15 PM (IST) 10 Aug, 11:45 AM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 32 Match : HARTUNG Max Vs APITHY Yemi Geoffrey Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 9:35 PM (IST) 10 Aug, 12:05 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 32 Match : AGRESTA Renzo Vs BAZADZE Sandro Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 9:35 PM (IST) 10 Aug, 12:05 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 32 Match : VAN HOLSBEKE Seppe Vs DERSHWITZ Eli Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 9:35 PM (IST) 10 Aug, 12:05 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 32 Match : YAGODKA Andriy Vs ABEDINI Mojtaba Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 9:35 PM (IST) 10 Aug, 12:05 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 32 Match : MOKRETCOV Ilya Vs HOMER Daryl Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 9:55 PM (IST) 10 Aug, 12:25 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 32 Match : MONTANO Aldo Vs FERJANI Fares Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 9:55 PM (IST) 10 Aug, 12:25 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 32 Match : BUIKEVICH Aliaksandr Vs POLOSSIFAKIS Joseph Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 9:55 PM (IST) 10 Aug, 12:25 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 32 Match : OCCHIUZZI Diego Vs VU Thanh An Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 9:55 PM (IST) 10 Aug, 12:25 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 32 Match : PAKDAMAN Ali Vs SZABO Matyas Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 10:15 PM (IST) 10 Aug, 12:45 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 32 Match : DECSI Tamas Vs KOVALEV Nikolay Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 10:15 PM (IST) 10 Aug, 12:45 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 32 Match : AYALA Julian Vs SZILAGYI Aron Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 10:15 PM (IST) 10 Aug, 12:45 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 32 Match : ANSTETT Vincent Vs TOKUNAN Kenta Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 10:15 PM (IST) 10 Aug, 12:45 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 32 Match : PASKOV Pancho Vs YAKIMENKO Alexey Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 11:05 PM (IST) 10 Aug, 1:35 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 16 Match : KIM Junghwan Vs BAZADZE Sandro Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 11:05 PM (IST) 10 Aug, 1:35 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 16 Match : DOLNICEANU Tiberiu Vs VAN HOLSBEKE Seppe Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 11:05 PM (IST) 10 Aug, 1:35 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 16 Match : GU Bongil Vs ABEDINI Mojtaba Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 11:05 PM (IST) 10 Aug, 1:35 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 16 Match : HARTUNG Max Vs HOMER Daryl Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 11:25 PM (IST) 10 Aug, 1:55 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 16 Match : MONTANO Aldo Vs KOVALEV Nikolay Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 11:25 PM (IST) 10 Aug, 1:55 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 16 Match : SZILAGYI Aron Vs BUIKEVICH Aliaksandr Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 11:25 PM (IST) 10 Aug, 1:55 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 16 Match : VU Thanh An Vs ANSTETT Vincent Venue : Carioca Arena 3 | |
10 Aug, 11:25 PM (IST) 10 Aug, 1:55 PM (EST) | Men's Sabre Individual Table of 16 Match : SZABO Matyas Vs PASKOV Pancho Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 12:10 AM (IST) 10 Aug, 2:40 PM (EST) | Men's Sabre Individual Quarterfinal 1 Match : KIM Junghwan Vs KOVALEV Nikolay Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 12:10 AM (IST) 10 Aug, 2:40 PM (EST) | Men's Sabre Individual Quarterfinal 2 Match : DOLNICEANU Tiberiu Vs SZILAGYI Aron Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 12:10 AM (IST) 10 Aug, 2:40 PM (EST) | Men's Sabre Individual Quarterfinal 3 Match : ABEDINI Mojtaba Vs ANSTETT Vincent Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 12:10 AM (IST) 10 Aug, 2:40 PM (EST) | Men's Sabre Individual Quarterfinal 4 Match : HOMER Daryl Vs SZABO Matyas Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 2:00 AM (IST) 10 Aug, 4:30 PM (EST) | Women's Foil Individual Semifinal 1 Match : DI FRANCISCA Elisa Vs BOUBAKRI Ines Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 2:30 AM (IST) 10 Aug, 5:00 PM (EST) | Women's Foil Individual Semifinal 2 Match : SHANAEVA Aida Vs DERIGLAZOVA Inna Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 3:00 AM (IST) 10 Aug, 5:30 PM (EST) | Men's Sabre Individual Semifinal 1 Match : KIM Junghwan Vs SZILAGYI Aron Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 3:20 AM (IST) 10 Aug, 5:50 PM (EST) | Men's Sabre Individual Semifinal 2 Match : ABEDINI Mojtaba Vs HOMER Daryl Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 3:50 AM (IST) 10 Aug, 6:20 PM (EST) | Women's Foil Indiv. Bronze Medal Bout Match : SHANAEVA Aida Vs BOUBAKRI Ines Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 4:20 AM (IST) 10 Aug, 6:50 PM (EST) | Men's Sabre Individual Bronze Medal Bout Match : KIM Junghwan Vs ABEDINI Mojtaba Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 4:45 AM (IST) 10 Aug, 7:15 PM (EST) | Women's Foil Individual Gold Medal Bout Match : DI FRANCISCA Elisa Vs DERIGLAZOVA Inna Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 5:15 AM (IST) 10 Aug, 7:45 PM (EST) | Men's Sabre Individual Gold Medal Bout Match : SZILAGYI Aron Vs HOMER Daryl Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 5:30 PM (IST) 11 Aug, 8:00 AM (EST) | Women's Épée Team Table of 16 Match : Brazil Vs Ukraine Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 7:00 PM (IST) 11 Aug, 9:30 AM (EST) | Women's Épée Team Quarterfinal 1 Match : China Vs Ukraine Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 7:00 PM (IST) 11 Aug, 9:30 AM (EST) | Women's Épée Team Quarterfinal 2 Match : Republic of Korea Vs Estonia Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 7:00 PM (IST) 11 Aug, 9:30 AM (EST) | Women's Épée Team Quarterfinal 3 Match : Russian Federation Vs France Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 7:00 PM (IST) 11 Aug, 9:30 AM (EST) | Women's Épée Team Quarterfinal 4 Match : United States Vs Romania Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 8:30 PM (IST) 11 Aug, 11:00 AM (EST) | Women's Épée Team Classification 5-8 Match : Ukraine Vs Republic of Korea Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 8:30 PM (IST) 11 Aug, 11:00 AM (EST) | Women's Épée Team Classification 5-8 Match : France Vs United States Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 9:45 PM (IST) 11 Aug, 12:15 PM (EST) | Women's Épée Team Semifinal 1 Match : China Vs Estonia Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 9:45 PM (IST) 11 Aug, 12:15 PM (EST) | Women's Épée Team Semifinal 2 Match : Russian Federation Vs Romania Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 11:00 PM (IST) 11 Aug, 1:30 PM (EST) | Women's Épée Team Placement 5-6 Match : Republic of Korea Vs United States Venue : Carioca Arena 3 | |
11 Aug, 11:00 PM (IST) 11 Aug, 1:30 PM (EST) | Women's Épée Team Placement 7-8 Match : Ukraine Vs France Venue : Carioca Arena 3 | |
12 Aug, 1:30 AM (IST) 11 Aug, 4:00 PM (EST) | Women's Épée Team Bronze Medal Match Match : Estonia Vs Russian Federation Venue : Carioca Arena 3 | |
12 Aug, 3:00 AM (IST) 11 Aug, 5:30 PM (EST) | Women's Épée Team Gold Medal Match Match : China Vs Romania Venue : Carioca Arena 3 | |
12 Aug, 5:30 PM (IST) 12 Aug, 8:00 AM (EST) | Men's Foil Team Quarterfinal 1 Match : Italy Vs Brazil Venue : Carioca Arena 3 | |
12 Aug, 5:30 PM (IST) 12 Aug, 8:00 AM (EST) | Men's Foil Team Quarterfinal 2 Match : China Vs France Venue : Carioca Arena 3 | |
12 Aug, 5:30 PM (IST) 12 Aug, 8:00 AM (EST) | Men's Foil Team Quarterfinal 3 Match : Russian Federation Vs Great Britain Venue : Carioca Arena 3 | |
12 Aug, 5:30 PM (IST) 12 Aug, 8:00 AM (EST) | Men's Foil Team Quarterfinal 4 Match : Egypt Vs United States Venue : Carioca Arena 3 | |
12 Aug, 7:00 PM (IST) 12 Aug, 9:30 AM (EST) | Men's Foil Team Classification 5-8 Match : Brazil Vs China Venue : Carioca Arena 3 | |
12 Aug, 7:00 PM (IST) 12 Aug, 9:30 AM (EST) | Men's Foil Team Classification 5-8 Match : Great Britain Vs Egypt Venue : Carioca Arena 3 | |
12 Aug, 8:30 PM (IST) 12 Aug, 11:00 AM (EST) | Men's Foil Team Semifinal 1 Match : Italy Vs France Venue : Carioca Arena 3 | |
12 Aug, 8:30 PM (IST) 12 Aug, 11:00 AM (EST) | Men's Foil Team Semifinal 2 Match : Russian Federation Vs United States Venue : Carioca Arena 3 | |
12 Aug, 9:45 PM (IST) 12 Aug, 12:15 PM (EST) | Men's Foil Team Placement 5-6 Match : China Vs Great Britain Venue : Carioca Arena 3 | |
12 Aug, 9:45 PM (IST) 12 Aug, 12:15 PM (EST) | Men's Foil Team Placement 7-8 Match : Brazil Vs Egypt Venue : Carioca Arena 3 | |
13 Aug, 1:30 AM (IST) 12 Aug, 4:00 PM (EST) | Men's Foil Team Bronze Medal Match Match : Italy Vs United States Venue : Carioca Arena 3 | |
13 Aug, 3:00 AM (IST) 12 Aug, 5:30 PM (EST) | Men's Foil Team Gold Medal Match Match : Russian Federation Vs France Venue : Carioca Arena 3 | |
13 Aug, 5:30 PM (IST) 13 Aug, 8:00 AM (EST) | Women's Sabre Team Quarterfinal 1 Match : Russian Federation Vs Mexico Venue : Carioca Arena 3 | |
13 Aug, 5:30 PM (IST) 13 Aug, 8:00 AM (EST) | Women's Sabre Team Quarterfinal 2 Match : Poland Vs United States Venue : Carioca Arena 3 | |
13 Aug, 5:30 PM (IST) 13 Aug, 8:00 AM (EST) | Women's Sabre Team Quarterfinal 3 Match : France Vs Italy Venue : Carioca Arena 3 | |
13 Aug, 5:30 PM (IST) 13 Aug, 8:00 AM (EST) | Women's Sabre Team Quarterfinal 4 Match : Republic of Korea Vs Ukraine Venue : Carioca Arena 3 | |
13 Aug, 6:45 PM (IST) 13 Aug, 9:15 AM (EST) | Women's Sabre Team Classification 5-8 Match : Mexico Vs Poland Venue : Carioca Arena 3 | |
13 Aug, 6:45 PM (IST) 13 Aug, 9:15 AM (EST) | Women's Sabre Team Classification 5-8 Match : France Vs Republic of Korea Venue : Carioca Arena 3 | |
13 Aug, 8:00 PM (IST) 13 Aug, 10:30 AM (EST) | Women's Sabre Team Semifinal 1 Match : Russian Federation Vs United States Venue : Carioca Arena 3 | |
13 Aug, 8:00 PM (IST) 13 Aug, 10:30 AM (EST) | Women's Sabre Team Semifinal 2 Match : Italy Vs Ukraine Venue : Carioca Arena 3 | |
13 Aug, 9:15 PM (IST) 13 Aug, 11:45 AM (EST) | Women's Sabre Team Placement 5-6 Match : Poland Vs Republic of Korea Venue : Carioca Arena 3 | |
13 Aug, 9:15 PM (IST) 13 Aug, 11:45 AM (EST) | Women's Sabre Team Placement 7-8 Match : Mexico Vs France Venue : Carioca Arena 3 | |
14 Aug, 1:30 AM (IST) 13 Aug, 4:00 PM (EST) | Women's Sabre Team Bronze Medal Match Match : Italy Vs United States Venue : Carioca Arena 3 | |
14 Aug, 2:45 AM (IST) 13 Aug, 5:15 PM (EST) | Women's Sabre Team Gold Medal Match Match : Russian Federation Vs Ukraine Venue : Carioca Arena 3 | |
14 Aug, 5:30 PM (IST) 14 Aug, 8:00 AM (EST) | Men's Épée Team Table of 16 Match : Brazil Vs Venezuela Venue : Carioca Arena 3 | |
14 Aug, 7:00 PM (IST) 14 Aug, 9:30 AM (EST) | Men's Épée Team Quarterfinal 1 Match : France Vs Venezuela Venue : Carioca Arena 3 | |
14 Aug, 7:00 PM (IST) 14 Aug, 9:30 AM (EST) | Men's Épée Team Quarterfinal 2 Match : Hungary Vs Republic of Korea Venue : Carioca Arena 3 | |
14 Aug, 7:00 PM (IST) 14 Aug, 9:30 AM (EST) | Men's Épée Team Quarterfinal 3 Match : Italy Vs Switzerland Venue : Carioca Arena 3 | |
14 Aug, 7:00 PM (IST) 14 Aug, 9:30 AM (EST) | Men's Épée Team Quarterfinal 4 Match : Russian Federation Vs Ukraine Venue : Carioca Arena 3 | |
14 Aug, 8:30 PM (IST) 14 Aug, 11:00 AM (EST) | Men's Épée Team Classification 5-8 Match : Venezuela Vs Republic of Korea Venue : Carioca Arena 3 | |
14 Aug, 8:30 PM (IST) 14 Aug, 11:00 AM (EST) | Men's Épée Team Classification 5-8 Match : Switzerland Vs Russian Federation Venue : Carioca Arena 3 | |
14 Aug, 9:45 PM (IST) 14 Aug, 12:15 PM (EST) | Men's Épée Team Semifinal 1 Match : France Vs Hungary Venue : Carioca Arena 3 | |
14 Aug, 9:45 PM (IST) 14 Aug, 12:15 PM (EST) | Men's Épée Team Semifinal 2 Match : Italy Vs Ukraine Venue : Carioca Arena 3 | |
14 Aug, 11:00 PM (IST) 14 Aug, 1:30 PM (EST) | Men's Épée Team Placement 5-6 Match : Republic of Korea Vs Switzerland Venue : Carioca Arena 3 | |
14 Aug, 11:00 PM (IST) 14 Aug, 1:30 PM (EST) | Men's Épée Team Placement 7-8 Match : Venezuela Vs Russian Federation Venue : Carioca Arena 3 | |
15 Aug, 1:30 AM (IST) 14 Aug, 4:00 PM (EST) | Men's Épée Team Bronze Medal Match Match : Hungary Vs Ukraine Venue : Carioca Arena 3 | |
15 Aug, 3:00 AM (IST) 14 Aug, 5:30 PM (EST) | Men's Épée Team Gold Medal Match Match : Italy Vs France Venue : Carioca Arena 3 |